STADSFESTEN
Då var det helg igen och äntligen en ledig helg för min del. Denna veckan har min uppdatering varit usel men jag orkar inte, alltså jag är så galet trött. Min kropp är inte van vid att gå upp 6 och jobba i 8 timmar, inte van för fem öre. Så fort jag kommer hem händer något sånt är det bara att gå och lägga sig igen, så ja jag är helt slut. Det ska bli otroligt skönt med en ledig helg och vila upp sig, det behöver jag! Men jag tänkte visa vad jag haft för mig dom senaste dagarna.

I onsdags startade stadsfesten här i stan och först ut var Linnea Henriksson. Har längtat så sen jag fick reda på att hon skulle komma hit, älskar henne så mycket alltså. Vilken jäkla powerwomen.Jag mötte upp min kusin en stund innan så vi åt middag innan Linnea körde igång. Herre vad bra det var alltså, precis som jag förväntat mig. Önskar att fler var lika jordnära och underbara som henne.


Stadsfesten fortsatte igår och självklart var vi där. Jag, mamma, Thomas, Ullis, Macke, mormor och morfar möttes upp för att äta middag sen kika lite på RixFm Festivalen. Jag åt en otroligt god pizza och sedan dansade vi till bra musik, det blev alltså en bra kväll med andra ord. Men ser ni min gosiga morfar förresten, bästa människan jag vet <3 Skulle inte klara en dag utan honom, älskade <3
Har ni några fina planer i helgen? Eller jobbar ni?
Gillar
Kommentarer


















