MIN HELG I BILDER


LÖRDAG - Dagen började med att jag, mamma & Thomas begav oss till köpcentrumet här i Kristianstad för att köpa skor. Jag har sökt efter att par sommarskor ett längre tag nu men inte hittat några, och nu är mina vårskor alldeles för varma haha. Men i lördags hittade jag äntligen!! Tänker att ni får se dom samtidigt som jeansjackan, ska bara få bra bild på båda!


Runt 17 trillade Moa. Sofia, Frida & Johanna in. Vi skulle nämligen grilla och ha en trevlig kväll ihop. Fyfasen vad gott det var alltså, framförallt halloumin!!!
Vi satt och åt, pratade & drack gott tills 22 ungefär då tjejerna drog in mot stan och jag gick och la mig. Sen jag började jobba har jag blivit världens tant haha; orkar ingenting.. Vid 22 är jag helt dödens och vill sova.


SÖNDAG - Eftersom jag somnade ganska tidigt i lördags vaknade jag också tidigt igår. Runt lunch körde jag och Moa till Åhus för att äta glass, alltså finns det något mer somrigt? Tror inte det. Efter en rundtur körde vi till Max så Moa kunde äta sen körde vi hem.


Hela kvällen ägnade jag åt att städa och möblera om i mitt rum. Blev så nöjd med hur det blev tillslut! Jag både dammade, dammsög, dammsög sängen, bytte sängkläder och torkade golven, så skönt att ha det gjort!
Nu är det ny vecka & nya jobbpass. Nästa vecka är jag äntligen ledig lite och ska till Oslo!! Längtar så <3
Gillar
Kommentarer

















